Menü

Engelli Yasak Sitelere Girmek facebook paylaş Engelli Yasak Sitelere Girmek twitter paylaş Engelli Yasak Sitelere Girmek google plus paylaş Engelli Yasak Sitelere Girmek linkedin paylaş
26.03.2014
Çarşamba


Engelli Yasak Sitelere Girmek


Merhaba,

Yasaklanan veya engellenen sitelere girmek için bu günlerde ayrı bir çaba sarfettiğinizin farkındayım. Birkaç yöntemden bahsedeceğim.

Android işletim sistemi olan akıllı telefonlarınızdan yasaklanan sitelere(twitter vb.) girmek isterseniz;
  • DNS değiştirebilirsiniz.
  • VPN kullanabilirsiniz.
Siteler yasaklandıkça bu kavramlar hayatınıza ister istemez girecek. Detayları çok fazla irdelemeye gerek yok. İkisi de bir şekilde Türkiye dışından internete giriş yapıyormuşsunuz hissi veriyor. Böylece Türkiye' de ki yasaklamaya maruz kalmadan yasak sitelere veya twitter a giriş yapabiliyorsunuz.

DNS değiştirdiğiniz yeni giriş yaptığınız DNS ler engellemeye uğrayabilir. Değiştirmeniz gerekebilir. VPN kullanımı ortalama aynıdır. VPN de bağlantınız kesilebilir, yavaşlık yaşayabilirsiniz.

DNS değiştirmek isterseniz kullanabileceğiniz bir çok program var. Fakat indirip kullanmak istediğinizde problemle karşılaşacaksınız. Neden? Çünkü akıllı cihazınızın ROOT edilmiş olması gerekiyor :) ROOT nedir derseniz o detaya hiç girmeyeceğim. Telefonumda ROOT var hangi programı kullanmalıyım derseniz başı çeken program DNS Changer a buradan ulaşabilirsiniz.

VPN kullanmak bu sıkıntıların önüne geçer. Direk program indirip, kurup yasaklı sitelere ve twitter a girebilirsiniz. En gözde program olan Hot Spot Shield VPN e buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden yasaklı sitelere veya twitter a girmek isterseniz;

Yukarıda bahsettiğim DNS veya VPN seçeneğini bilgisayar üzerinden de uygulayabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden DNS değiştirmek isterseniz bunu çok daha kolay yapabilirsiniz. Bu ayarlar için ayrı bir makale yazmam gerekecek :)

Neyse bütün bunları bırakın da ben size bambaşka bir şeyden bahsedeceğim :) Tor Browser

Tor Browser' ı kuruyorsunuz ve aynen bir internet explorer, chrome veya firefox gibi açıp kullanıyorsunuz. Browser firefox tabanlı olarak çalışıyor. Browser' ı açıp istediğiniz gibi internet üzerinde sörf yapabilirsiniz. Tor Browser' ı buradan indirebilirsiniz.

Engelsiz, yasaksız günler dilerim.


[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: yasak, yasak sitelere giriş, twitter giriş, twitter yasak, engelli sitelere giriş, tor browser

Yazan: Hakan
Yorum: Yani sonuna kadar okuttun ama işin sırrı sonunda :^D
Yazan: Shaw
Yorum: hah yorum için teşekkürler hakan. Direk tor browserdan yola devam. Sağol aybar
Yazan: Cansın
Yorum: Yani sonuna kadar okuttun...
Yazan: Cenk Çağlar
Yorum: Tor browser the best olmuş. yorum yazmak için çok uğraştım. tek rakam görünmüyor bu nedir. güvenlik kodu 8476298
Yazan: Aybar Dumlu
Yorum: @Cenk Çağlar Evet kod biraz kenara kaymış :) Bu site yaptığım ilk yazılımlardan ve yoğunluktan elimi süremiyorum :) idare edeceğiz artık yapacak bir şey yok :D Yorum için teşekkürler.