Menü

Airdrop İşlemine Katıl


15/05/2024
Airdrop işlemine katılmak için aşağıdaki linki tıklayın 


Coin toplama işlemini yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Linke tıklayın ve eğer telefonunuzda yoksa WhatsApp benzeri olan Telegram uygulamasını indirin ve oyun oynar gibi coin kazanabilirsiniz. Henüz Telegram cüzdanınızda görüntülenmez fakat kripto listelendikten sonra cüzdanınızda görüntüleyebilirsiniz. 

Dünyanın en büyük kripto borsalarından olan Binance borsasında listelenecek. Listelenendiğinde istediğiniz kadar satıp dolara veya TL'ye çevirebilirsiniz.


Bol kazançlar.

[ KATEGORİ: Para ]

Kurumsal Firmaların Şirketlerin Yeni Yıl Mesajları


12/01/2024
Merhaba,
Önceki yıllarda da paylaştığım gibi 2024 yılında kurumsal firmaların, şirketlerin paylaştığı yeni yıl mesaj ve görsellerini sizlerle paylaşıyorum. Umarım işinize yarar. Yıl sonuna doğru sayfanın ziyaretçisi yaklaşık 6 katına çıkıyor ve tek nedeni bu görseller :) Buradan tasarımcı arkadaşlarımıza selam olsun. 

Ayrıca geçmiş yıllara ait site içerisinde çok fazla mesaj ve görsel mevcut. Siteden veya Google üzerinden arayıp bulabilirsiniz. 


biletic_yiniyil


teb_yeniyil


metunic_yeniyil armut_yeniyil viennalife_yeniyil[ KATEGORİ: Görsel ]

Borsada İşlem Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


06.05.23
Cumartesi

Borsada işlem yapmak, borsada işlem gören halka açık şirketlerin hisselerini alıp satmayı içerir. Bir hisse senedi satın aldığınızda, şirketin kısmi sahibi olursunuz ve temettü olarak da bilinen kârının bir kısmına hak kazanırsınız ve hisse senedinin değerinde zaman içinde potansiyel değer artışından yararlanabilirsiniz.


Borsada işlem yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar şunlardır:


Bir aracı kurum seçin: Hisse senedi alıp satmak için bir aracı kurumda hesap açmanız gerekir. Bu firmalar borsaya erişim sağlar ve genellikle bilinçli yatırım kararları vermenize yardımcı olacak araştırma ve analiz araçları sunar. Aracı kurumlar bazen yanıltıcı olabilir fakat burada önemli olan sizin yaklaşımınızdır. Aracı kurumların günlük bültenlerini kesinlikle takip etmelisiniz fakat her al veya sat dediklerini yapmamanız gerekiyor. 


Araştırma yapın: Herhangi bir alım satım yapmadan önce, hissesini satın almak istediğiniz şirketin araştırmasını yapmak önemlidir. Büyüme potansiyelini değerlendirmek için mali tablolarına, kazanç raporlarına ve sektör trendlerine bakın. Ayrıca bist30 bist50 bist100 gibi kavramları araştırın ve bist30 da yer alan hisseleri almaya dikkat edin.


Yatırım stratejinizi belirleyin: Uzun vadeli yatırım yapmak mı yoksa kısa vadeli ticaret yapmak mı istediğinize karar verin. Uzun vadeli yatırım, hisse senetlerinin uzun süre alınıp elde tutulmasını içerirken, kısa vadeli ticaret, kısa vadeli piyasa dalgalanmalarından yararlanmak için hisse senetlerinin daha kısa bir süre içinde alınıp satılmasını içerir. Kısa vade her zaman daha risklidir. İlk olarak uzun vadeli yatırıma yönlenin. Örneğin alacağınız hisse senedini minimum 12 ay elinizde tutacağınızı planlayın. İlerleyen dönemlerde araştırdığınız hisse senetlerine göre kısa vade yatırımlarda yapabilirsiniz. 


Riskleri anlayın: Borsada işlem yapmak, tüm yatırımınızı kaybetme olasılığı da dahil olmak üzere doğal riskler taşır. Risklerin farkında olmak ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar para yatırmak önemlidir. Borsa vadeli hesap, likit fon gibi risksiz bir yatırım değildir. Çok fazla kaybedebilir veya çok fazla kazanabilirsiniz. Bu yüzden ihtiyacınız olmayan para ile yatırım yapmanız çok önemlidir. 


Yatırımlarınızı takip edin: Hisse senetlerine sahip olduğunuz şirketlerin performanslarını düzenli olarak takip ederek yatırımlarınızı takip edin. Bu, ne zaman satın alacağınız veya satacağınız konusunda bilinçli kararlar vermenizi sağlayacaktır. Borsa yatırımında teknik ve temel analiz çok önemlidir. Yatırım yapacağınız her bir firma için iki analizi de yapıp öyle yatırım yapmanız gerekiyor. Belirli aralıklara yatırımlarınızı da kontrol etmeniz gerekiyor. Son durum nedir? Herhangi bir temettü verdi mi gibi çeşitli nedenlerden dolayı takipte kalmanız gerekiyor. 


Güncel kalın: Finansal haber yayınlarını okuyarak, sosyal medyada piyasa analistlerini takip ederek veya finansal haber bültenlerine abone olarak piyasa haberleri ve trendlerinden haberdar olun.

[ KATEGORİ: Borsa ]

Bütüncül Psikoterapi Kadıköy


25.05.2022
Çarşamba

Bütüncül Psikoterapi KadıköyBütüncül Psikoterapi, Eklektik Psikoterapi yöntemi tek bir psikoterapi yöntemine bağlı kalmadan bir psikoterapi kuramının kuralları ile sınırı olan olmadan iki veya daha çok psikoterapi türüne ilişik tekniklerin danışanın durumu değerlendirildikten sonrasında danışanın ihtiyaçları doğrultusunda müsait metot ve tekniklerin bir arada kullanıldığı terapi yöntemidir. İnsanı inceleyen ve ruhsal modellerden yararlanılarak geliştirilmiş olan Bütüncül Psikoterapiler, psikolojik rahatsızlıklara haiz kişileri sağlığına kavuşturmayı amaçlamaktadır. Bütüncül Psikoterapiyi İstanbul Kadıköy bölgesinde Psikiyatrist Doktor Seher Çakmak insanın kompleks ve oldukça faktörlü yapısını göz önünde bulundurarak uygulamaktadır. Psikoloji alanında son yıllarda meydana getirilen terapi yönteminin danışanı bütünüyle açıklamakta kifayetsiz kaldığını tespit etmiştir. Bu sebeple bütüncül psikoterapiler, bilişsel yöntemler ve dinamik yöntemlerin birleşmesiyle psikopatolojik bütünlük arasında alanında uzman kişiler tarafınca belli bir plan dahilinde uygulanmalıdır. Bütüncül Psikoterapi Kadıköy bölgesinde hizmet vermekte olan Seher Çakmak’ ın ofisi Bağdat caddesi konumunda bulunmaktadır.

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlayan Bütüncül (Eklektik) Terapi yöntemin de psikiyatrist yahut terapist, danışanı ve yaşamış olduğu problemleri göz önünde bulundurarak onun için en müsait terapi yöntemlerini belirlemekte ve uygulamaktadır. Bütüncül terapinin getirmiş olduğu elastikiyet ile geliştirilmiş olan bu yaklaşım, tüm klinik sorunlarda uygulanabilmektedir. Bütüncül Psikoterapinin anksiyete (kaygı), stres, depresyon, ürkü bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk(takıntı hastalığı), bipolar bozukluk benzer biçimde duygu durum bozuklukları da dahil olmak suretiyle belli başlı psikiyatrik sorunlarda müessir bir tedavi yöntemi olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Bütüncül Psikoterapi Kadıköy bölgesinde yer edinen Uzman Doktor Seher Çakmak Bütüncül (eklektik) Psikoterapi ile danışanlarına hizmet vermektedir.En iyi Bütüncül Psikoterapi Kadıköy bölgesinden mi alınır?Her şeyden ilkin iyi bir psikiyatrist önyargısız, empati yapma kabiliyeti olan, alakalı bir şahıs ve iyi bir dinleyici olmalıdır. İyi bir dinleyici olabilmek arasında merak ve rasat kabiliyeti gereklidir. Yerinde ve müsait sorular sorabilmeli ve danışana yararlı olacak yorumlar yapabilmelidir. İyi bir psikiyatrist hastanın karşısında otoriter bir duruş sergilemek yerine, onunla işbirliğine girmeye istekli olmalıdır. Hastaya destek olabilmek için ehil malumat ve deneyime haiz olmalıdır. Tedavinin başarı göstermiş olabilmesi için iyi kurulmuş bir hasta-tabip ilişkisi en mühim kriterdir. Hasta ile hastalığı hakkında lüzumlu bilgiler onun da anlayabileceği bir üslupla paylaşılmalıdır. Bu amaçla hastaya tanısı, tedavisi ve hastalığının gidişatı ile alakalı malumat verilmelidir. Bu bilgilere ulaşmak her hastanın en naturel hakkıdır. İyi bir psikiyatristin genel tıbbi ve psikiyatrik malumat yanında etken deva tedavileri yapabilmek için psikofarmakoloji de iyi bilmesi gereklidir. Uygulanan tedavi kılavuzlara müsait olmalıdır. Genel tıbbi malumat olmaksızın pek oldukça klinik tablo gözden kaçabilir. Gerekli durumlarda hasta şüphelenilen tıbbi hastalığın uzmanı olan doktora yönlendirilmelidir. Böylece hastanın muayenesi ile lüzumlu inceleme ve tahlilleri yapılmalıdır. Ayrıca gerektiğinde hastanın önceki psikiyatristleri ve terapistleri ile de de kontak kurulup lüzumlu bilgilere ulaşılmalıdır.

[ KATEGORİ: HABER ]

Online Psikoterapi


25.05.2022
Çarşamba

Online PsikoterapiPsikiyatristler ve danışanlar ayakta tedavi için telekomünikasyon kullanmaya karar verdiklerinde, görüntülü aramalar, metin mesajları veya çevrimiçi terapi yoluyla bağlantı kurabilirler. Teknoloji, insanların psikoterapiye erişmesine bu şekilde yardımcı olabilir. Araştırmalar hem ofis içi hem de çevrimiçi tedavi yöntemlerinin özelliklerini incelemeye devam ediyor. Peki online psikoterapinin artıları ve eksileri nelerdir? Online psikoterapi yüz yüze psikoterapi kadar etkili midir?

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok hizmeti internet üzerinden almaya başladık. Covid hastalığı riskinin artması nedeniyle bu teknolojik yeniliklerin önemi daha da artmıştır. İlgili uygulamayı kullanarak psikoterapistinizle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Bu, internetin olduğu her yerde bir terapistin ofisinin dışında psikoterapi hizmetleri almanızı sağlayan teknolojidir.Online Psikoterapinin kişiler için avantajı nedir?Online psikoterapi, İstanbul gibi büyük şehirlerde, Kadıköy gibi kalabalık ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, evden veya işten uzakta zaman kazanmanızı sağlayarak, muayenehaneye gitme zahmetinden kurtarır. Trafik konusunda endişelenmenize gerek yok ve bir doktora görünmek için uzun mesafeler kat etmenize gerek yok. Doktorunuz telefonunuz veya tabletiniz kadar yakınınızda. Online psikoterapi hizmetleri almak, trafiğin yoğun olduğu bir yerde terapi almaya çalışmaktan çok daha kolaydır. Bazı danışanlar, doktor muayenehanesi önünde oturmak yerine kendi evlerinde kahve veya çay içerken tedavi olmayı daha uygun bulabilirler. Bir doktorla kişisel bilgiler paylaşılırken rahat hissetmek, özellikle gençler için tedaviye de fayda sağlayabilir.

Bazı uygulamalar haftalık/aylık tedavi planları için daha uygun fiyatlar sunar. Yüz yüze görüşme ile başlayıp online psikoterapi ile devam etmek isteyenler için daha uygun fiyatlar mevcuttur. İstanbul gibi büyük şehirlerde doktora gitmenin 1-2 saat sürebileceği düşünüldüğünde, kronik hastalığı olan veya engelli müşteriler evden çıkmak istemiyor ve ulaşımda zaman kaybetmek istemiyor. Bu durumlarda online psikoterapi en iyi yaklaşımdır.Online Psikoterapinin dezavantajları nelerdir?Potansiyel faydalarına rağmen, psikoterapistler çevrimiçi terapinin her durumda herkes için en iyi seçenek olmadığı konusunda hemfikirdir. Çevrimiçi tedavilerin her hastalık için etkili olduğu kanıtlanmamıştır. Örneğin, intihar düşüncesi, kriz ve şizofreni hastalarında sınırlı etkinliği vardır. Google' da "Online Psikoterapi", "En iyi Kadıköy'ün En İyi Psikiyatristi" veya "İstanbul'da Tavsiye Edilen Psikiyatrist" gibi cümleleri yazarak bulduğunuz kişilerin terapist diploması veya tedavi etme yeteneği olmayabilir. Bazıları terapist olmasa da bir site açıp hastalarla konuşabilirler. Kaç müşteri psikiyatristlerinden veya terapistlerinden diplomalarını ve sertifikalarını ister?Online Psikoterapinin etkili olduğu hastalıklar nelerdir?Depresyon, Anksiyete, Travma sonrası stres bozuklukları, Obsesif kompulsif bozukluk, Yeme bozuklukları, Stres yönetimi, Kariyer yönetimi, İlişki yönetimi, Aile terapisi

Bu nedenle, online psikoterapinin önemli artılarını ve eksilerini bilerek, bunu terapistinizle tartışabilir ve sizin için doğru olup olmadığını birlikte değerlendirebilirsiniz. Online Psikoterapi için bizden kolayca randevu alabilirsiniz.

[ KATEGORİ: HABER ]


Yaprak Site


19.04.2022
Salı


Yaprak site, tek sayfa, tek ürün satış sitesi, landing page, single page gibi isimleri var. Komplike bir web sitesi kadar detaylı değildir. Günümüzde daha çok ürünlerin tek olarak tanıtıldığı tanıtım sayfalarına yaprak site deniliyor. Kampanya yapılan ürünlerde, vurgulanmak istenilen ürünlerde, SEO çalışması yapılan ürünlerde yaprak site tercih ediliyor. Genellikle büyük firmaların tek seferlik etkinlikleri için, vurgulanmak istenilen workshoplar için de kullanılıyor. 

Yaprak sitelerde olabildiğince az ve öz menü başlığı yer alır. İlk olarak hedeflenen ürün veya hizmet görsellerle ve kısa metinlerle vurgulanır. Yaprak sitede aşağı doğru ilerledikçe ürün veya hizmetin detayları yer alır. Akabinde varsa kampanya bilgilendirmesi ve ödeme bölümüyle site tamamlanır. Bir satışın giriş gelişme ve sonucunu düşünün, işte bu işemi kısa ve öz şekilde gösterdiğiniz web sitelerine yaprak site denir. 

Bu siteler reklam için çok fazla kullanılır. Bu yüzden kod altyapılarının da bu işe uygun olacak şekilde hazırlanması gerekir. Olabildiğince temiz ve SEO kurallarına uygun olmalı. Hostng veya sunucu kullanılacaksa çok fazla ziyaretçi alacağı göz önünde bulundurulmalı. Ödediğiniz reklam ücretlerinin yaprak site hostinginin trafiği doldu diye boşa gitmesini istemezsiniz. Olabildiğince az hareketli obje ve animasyon öğelerine yer vermelisiniz. Böylelikle sitenizin açılış hızını da optimize etmiş olursunuz. Diğer bir çok önemli konuda cross browser olayı. Yaprak siteniz tüm tarayıcılarda düzgün çalışıyor olmalı. Tüm ekran boyutlarında düzgün görünür ve kullanılır olmalı. 

Yaprak site yaptıracaksınız ve profesyonel ellerden çıksın istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. rellamedya.com

[ KATEGORİ: Web Sitesi ]

sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer


28.03.2022
Pazartesi
Kendisi küçük ama etkisi büyük olan canlı sivrisinek genellikle sıcak havalarda ve yaz aylarda ortaya çıkar. Kanatlı böcek grubunda yer alan sivrisineğin beslenme şekli çiçek ve bitki özlerinden oluşur fakat dişi sivrisineklerin üreme durumunu gerçekleştirebilmesi için kana ihtiyacı vardır. Isırması sonucu ortaya çıkan yoğun kaşınma, soktuğu bölgede yaşanan kızarıklık ve şişlik gibi tahriş ile insan vücudu üzerinde olumsuz tahribe sebep olmaktadır.

Geçmişten günümüze yaşanan bazı büyük sağlık temelli felaketlerde de aktif rol oynayan sivrisinek, ısırığı ile bazı dönemlerde insanlık açısından sıtma, Nil ateşi gibi yaşamsal önem arz eden hastalıkların ortaya çıkarak yayılması ve taşınmasında da başrol oynamıştır. Sivrisinek ısırığına karşı alerjik bünyeye sahip insanlar için durum ekstra önem arz etmektedir. Fakat ısırık sonucu vücudu normal tepki veren kişiler için kendi uygulayabilecekleri basit ve etkili yöntemlerde bulunmaktadır. Basit yöntemler sonucu ısırılan alan kısa süre içerisinde kendi kendine iyileşmektedir.

Sivrisinek Sokmasına Karşı Alerji Oluşumu Nedir?


Alerjik bünyeye sahip kişilerde yaşanan bağışıklık düşüklüğü problemi ile etkisi artarak gözlemlenen sivrisinek ısırığı, sineğin vücutta konduğu alanda bulunan kanı emmek üzere iğnesini derinin altına yerleştirmesi ile gerçekleşmektedir. Büyük bir familyaya ait olan bu sinek türünün birçok farklı türde yaşayan canlılar olduğunu bilinmektedir. Tüm türlerde bulunan tek özellik ise dişi sivrisineklerin üreyebilmesi için kana ihtiyaç duyduklarıdır. Sivrisineklerin iğnesi gibi tükürüklerinde de konduklarını alanı alerjik reaksiyona sokabilecek 30 farklı protein çeşidi bulunur. Isırılan alan şişerek, kızarır ve yoğun bir kaşınma hissi verir. Uzmanların genellikle 36 saat içerisinde kaybolduğunu belirttikleri ısırıklar bünyesi alerjik reaksiyon göstermeye meyilli kimselerde ise ciddi sağlık problemlerine sebep olabilmektedir.

Sivrisinek Isırdığında Alkol Bazlı Ürün Kullanmayın!


Aşina olduğumuz doğru bilinen bir diğer yanlışta sivrisinek ısırığı yaşandığında kolonya, parfüm bazlı ürünlerin ısırılan yere sürülmesidir. Bu durum vücutta ısırığın lekeye ya da yaraya dönüşmesi gibi etkenlere sebebiyet vermektedir. Fakat bu tip ürünleri ısırılan noktaya sürmek bilindiği üzere kısa süreli bir acıyı ve kaşıntıyı hafifletmektedir.

Sivrisineğin Isırdı Bölgeye Ne Uygulanmalı?


Isırılan alanın doğru temizlenmesi adına uygulanması gereken maddelerin başında bol ve sabun ile yıkanması gelmektedir. Kaşıntının giderilmesi adına tuzlu su veya limon sürülmesinde etkili ve doğru yöntemler arasında bulunmaktadır. Fakat geçmeyen ve yaşanan kaşıntı, acı gibi durumlarda yaşanan problemin artarak devam ettiği durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmek gerekmektedir.

[ KATEGORİ: HABER ]

Projeye Yatırımcı Almak Melek Yatırımcı Bulmak


05.03.2022
Cumartesi
Startup projeler, melek yatırımcı bulmak, projeye yatırım almak, projeyi exit etmek… Bu ve bunun gibi terimleri günümüzde sıklıkla duyuyoruz, yaşıyoruz. Yeni proje çıkaranlar veya çıkarmak isteyenler ikiye bölünmüş durumda. Kimi kesinlikle arkasına bir güç almak istiyor. Sağlam bir şekilde piyasaya çıkmak istiyor. Kimi de kendi emekleriyle ve olanaklarıya piyasaya çıkmak istiyor. Beni soracak olursanız kesinlikle kendi olanaklarımla yola çıkarım. Proje oturduktan sonra yatırımları değerlendiririm. 

Yatırımcı işlemlerine başladığınızda bir çok şeyin karmaşık ve zor olduğunu göreceksiniz. Arkadaş ortamında konuşmuş olduğunuz mükemmel projenize kimse destek vermeyecektir. Destek verme aşamasını bırakın destek isteme bölümüne kadar zorlu yollardan geçeceksiniz. Bir çok evrak işin içine girecek, hazırlıklar, sunumlar derken çok ciddi emek harcamanız gerekiyor. Akabinde yatırımcı bulmak için ara kurumları kullanabilirsiniz veya şansınız varsa birilerine ulaşabilirsiniz. Bu aracılardan en çok bilineni etohum platformudur.

Sizlere 2021 yılında en çok gündem olan yatırımcılar ve destekçileri yazacağım. Kimlere ulaşmanız gerektiği konusunda size fikir verebilir.

En Çok Konuşulan Startup Projeleri
- Getir
- Trendyol
- Martı
- Apsiyon
- Papara
- Iyzico
- Yemek Sepeti

Startup Ekosistemini Destekleyen Firmalar
- Zorlu Holding
- Sabancı Holding
- Koş Sistem
- Borusan Holding
- Eczacıbaşı Momentum
- Tekfen Holding

Startup Ekosistemini Destekleyen Melek Yatırım Ağları
- Aria Melek Platformu
- Buba
- Galata Business Angels
- İstanbul Startup Angels
- Kagider
- Etohum
- TEB Özel Yatırım Platformu
- Angel Effect

Startupları Destekleyen Liderler
- Ali Sabancı
- Hüsnü Özyeğin
- Hasan Aslanoba
- Sina Afra
- Nevzat Aydın
- Ali Koç
- Özcan Tahincioğlu
- Burak Büyükdemir
- Nazım Salur

Konuyla ilgili çektiğim videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Daha fazla detaya ihtiyacınız olursa benimle iletişime geçebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Şimdiden kolay gelsin. 


BU MAKALENİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

melek yatırımcılar projeye yatırım almak

[ KATEGORİ: HABER ]

andımızı kim yazdı


23.02.2022
Çarşamba
Uzun yıllar ilköğretim yıllarından aşina olduğumuz ders öncesi okutulan öğrenci andı ilk kez 23 Nisan 1933 yılında kutlamak sırasında okunmuştur. Andımız dönemin Milli Eğitimin Bakanı Reşat Galip tarafından kaleme alınmıştır.

andımız aybardumlu.com<

Andımız 2013 yılı ile itibari ile Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu okullarda ders öncesi okutulmasının sona erdirilmesi kararını vermiştir. Fakat günümüzde halen kuruluşundan beri KKTC'de bulunan okullarda öğrenciler tarafından okunmaya ve okutulmaya devam etmektedir. 

Reşit Galip Kimdir?

Tam adı Mustafa Reşit Baydur olan Reşit Galip 1893 yılında Rodos'ta dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okul eğitimini Rodos'ta bulunan bir okulda tamamlamıştır. Fakat lise eğitimi için İzmir'e gelerek burada buluna St.Jean Babtiste Koleji'nde tamamlamıştır. Bu Fransız Koleji'nden mezun olduktan hemen sonra Mekteb-i Tıbbiye'ye girerek 1917 yılında buradan doktor olarak mezun olmuştur. Aynı fakültede uzun yıllar asistan olarak çalışmaya hayatına adım atmıştır. Hem bir siyasetçi hem de doktor olarak yaşamına devam etmiş aynı zamanda Aydın milletvekili olmuş 1932-1933 yılları arasında da Milli Eğitim Bakan'ı olarak görev yapmıştır.

Andımız Nasıl Yazıldı?

1933 yılının 23 Nisan Çocuk Bayramı sabahı, büyük bir heyecan içerisinde Çankaya Köşkü'ne gelen Galip, Atatürk'ün orada bulunduğu sırada Prof. Afet İnan'a küçük bir kâğıt parçası uzatarak; "Sabah önce kızlarımla bayramlaştım. Onlara bugün hakkından bir şeyler söylediğim anda bir and ortaya çıkıverdi. İşte Cumhuriyetimizin 23 Nisan çocuklarına armağanıdır..." dedi. Böylece 1933 yılından 2013 yılına kadar birçok çocuğun okul yıllarında okuduğu andımız ortaya çıkmış oldu. 

Böylece 23 Nisan kutlamaları esnasında bizzat Reşat Galip tarafında Ankara'da gerçekleşen bir törende toplanan çocuklara hep bir ağıdan söyletilerek hep bir ağızdan ilk kez okutulmuş oldu. 

Cumhuriyet'in 10. yılında itibaren okullarda aynı anda ve hep bir ağızdan okutuldu.  Ve 2013 yılı itibari ile yapılan yasal değişikliklerle Türkiye'de bulunan okullarda okunmasına son verilmiştir.

[ KATEGORİ: HABER ]

2021 En Çok Arananlar Kim Kimdir


30.01.2021
Pazar
Mesut Özil Kimdir?
Mesut Özil ve ailesi aslen Zonguldak ilinde bulunan ilçe Devrekli' dir. Özil Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde 1988 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Futbol kariyerine başladığı andan itibaren parlak bir geleceği olduğunu belli eden Özil önce 2006 yılında Schalke 04'e transfer olarak profesyonel futbol oynamaya başladı. Başarı basamaklarını hızla tırmanan Özil, 2008 yılında SV Werder Bremen isimli takıma transfer oldu. Aynı zamanda Almanya Mili Takım kadrosunda yer aldı. Bu süreçte 2010 Dünya Kupası’nda gösterdiği olağanüstü başarı ve yetenek ile 2010 yılı içerisinde de Real Madrid ile yolları kesişti. Kariyeri boyunca dünyaca ünlü kulüplerle anlaşarak yeteneğini gözler önüne seren 33 yaşındaki yıldız şu anda da futbol kariyerine Türkiye'de Fenerbahçe Spor Kulübü’nde devam etmektedir.

Ebrar Karakurt Kimdir?
Yetenekli yıldız Ebrar Karakurt 17 Ocak 2000 tarihinde Balıkesir'de doğan başarılı kadın voleybolcudur. Milli oyuncu voleybol kariyerine 12 yaşında Vakıfbank Spor Kulübü ile başladı. Alt yaş kategorilerinden bu yana Milli takım formasını terleterek Vakıfbank forması ile iki sene boyunca hem yıldızlar hem de gençler kategorilerinde Türkiye şampiyonluğu yaşadı. U18 kategorisinde Avrupa Şampiyonası En İyi Smaçör unvanına sahip olan Karakurt 1.96 metre olan boyu ile mevkii olarak pasör çaprazında oynamaktadır. Başarılarına her geçen yıl başarı ekleyen genç yıldız aynı zamanda u23 Milli Takımı ile Dünya Şampiyonu hem de Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşamıştır. 2021 yılında Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı'nın bir parçası olan Karakurt şu an İtalya liginde bulunan Igor Gorgonzola Novara ile 2 yıllık sözleşme imzalamış ve aktif olarak kariyerine burada devam etmektedir.

Burak Elmas Kimdir?
Burak Elmas 1974 tarihinde İstanbul'da doğdu. Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama üzerine lisans eğitimini tamamladı. Aile şirketinde yönetici olarak başladığı kariyerinde İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik firması kurdu. 2008 yılı itibari ile Godiva Investment şirketinde CEO olarak görev alan Elmas, 2020 yılı itibari ile tüm görevlerinden kendi isteği ile ayrılmıştır. Galatasaray SK'de ilk görevini 1997 yılında PAF Takımı sorumlu olarak üstlenen Elmas aynı zamanda 1998,200 ve 2002 senelerinde de yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk sahibi olan Elmas Galatasaray futbol takımının yönetiminde sorumlu olduğu esnada Türkiye Futbol Tarihinde Galatasaray ilk kez UEFA ve Süper Kupa'yı kazanmıştır. Uzun süredir Galatasaray camiasında önemli bir yere sahip olan Burak Elmas, bu sezon itibariyle Galatasaray AŞ’nin başkanıdır.

İrfan Can Kahveci Kimdir?
İrfan Can Kahveci 1995 yılında Ankara'nın Ayaş ilçesine bağlı olan Bayat Köyü'nde dünyaya geldi. Kariyeri 7 yaşında Gençlerbirliği Futbol Okulu ile başlayarak, yine aynı kulüpte yeteneğini gözler önüne sererek altyapıya girmeye hak kazandı. Profesyonelliğe ilk adımını yine kariyerine ilk başladığı Gençlerbirliği ile 2012'de attı. Daha sonra kariyerine 2019-2020 sezonunda Başakşehir Spor Kulübü ile devam eden Kahveci burada ilk Süper Lig şampiyonluğunu yaşadı. 2017 yılından itibaren de Türk Milli Takım kadrosunda yer alan Kahveci, 31 Ocak 2021 tarihinde ise 4,5 yıllık anlaşma imzalayarak Türkiye’nin en büyük kulübü olan Fenerbahçe’de forma giyerek kariyerine devam etmektedir.


[ KATEGORİ: HABER ]