Menü

lasik göz ameliyatı oldum facebook paylaş lasik göz ameliyatı oldum twitter paylaş lasik göz ameliyatı oldum google plus paylaş lasik göz ameliyatı oldum linkedin paylaş
11.03.2021
Perşembe


lasik göz ameliyatı oldum


Herkese merhaba,

Tam olarak 2 hafta önce hızlı bir kararla lasik göz ameliyatı oldum :)

Derin araştırmalar sonucunda hepimizin bildiği göz hastanelerinden birinde ameliyat olmaya halk arasında göz çizdirmeye karar verdim. Benim gözlerim hipermetrop astigmat. Bu yüzden teknoloji olarak lasik kullanılması gerekiyordu ve bende lasik ile göz operasyonu geçirdim. Diğer güncel teknoloji ise no touch. Aralarında bazı farklar var. No touch ile ameliyat olduğunuzda göz numarasının tekrarlaması olasılığı düşük, lasik tarafında ise min 10 yıl kadar sonra tekrarlaması söz konusu olabiliyormuş. No touch ile işlem yaptırdığınızda ilk iyileşme süreci 5 gün. 5 gün boyunca siyah gözlük ve koruyucu lens gözünüzde kalıyor. Lasik tarafında gözlük ve lens ertesi gün alınıyor. Bu arada ben ameliyattan çıkar çıkmaz araba kullanabilir durumdaydım. O kadar basit bir ameliyat. Toplamda 10 dakika kadar sürüyor. Bir cihaz gözünüzü kesiyor ve doktorunuz retinanızı kaldırıyor. Akabinde lazer cihazı işlemi yapıyor ve retina yerine geri kapatılıyor. Sonra bir şeyler sürüyorlar ve gözünüzü yıkıyorlar. Her iki göze de aynı uygulamayı yapıp sizi uğurluyorlar. 

Geçirdiğiniz operasyona göre damla veriyorlar. Bunlardan bazıları kısa süreli bazıları uzun süreli. Benim 2 damla vardı. Biri antiseptik etkili diğeri suni göz yaşı damlası. Antiseptik olan artık bitti ama göz yaşı damlası olan 3 ay kullanılıyor. 

Başlarda gözlerinizde kuruluk hissedebilirsiniz. Damlalarınızı damlattıkça görüntü netleşiyor ve göz kuruluğu düzeliyor. Hissiyat olarak daha fazla aydınlık hissediyorsunuz. Eskiden fark etmediğiniz bir çok detayı fark ediyorsunuz. Bu aşamalar çok ilginç :)

Bugün yapılan kontrolde sol gözüm 1 numara sağ gözüm 0 numara çıktı. Açıkçası şaşırtıcı bir sonu. İnsan inanamıyor. Eğer lazerle çizdirmek gibi bir düşünceniz varsa hiç durmayın. Gerçekten hayat kalitenizi artıracak bir ameliyat. Şahsi fikrim 45 ve üzeri yaşlarda mercek taktırmaktan yana. Doktorların çoğu da bu şekilde öneriyor. Bir çok yerde yaptığım araştırmalara göre 25 yaşından önce de ameliyat olmamanız gerekiyor. Çünkü göz dereceniz ortalama 25 yaşına kadar değişken oluyor. 

Herkese mükemmel bir görüş diliyorum. 


BU MAKALENİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

lasik göz çizdirme ameliyatı
[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: lasik, no touch, ameliyat, operasyon, göz, görme, bozukluk, göz ameliyatı, göz operasyonu