Menü

Web Sitesi SEM Çalışması facebook paylaş Web Sitesi SEM Çalışması twitter paylaş Web Sitesi SEM Çalışması google plus paylaş Web Sitesi SEM Çalışması linkedin paylaş
15.05.2020
Cuma


Web Sitesi SEM Çalışması


SEM İngilizce kelimelerin baş harflerinin birleşiminden oluşur. Bu kelimeler Search Engine Management dır. Türkçe’si arama motoru yönetimi. Çok fazla detaya girmeden anlatacağım. SEM çalışması web sitenizin reklamlarının arama motorlarında yönetilmesidir.

Siz çalıştığınız ajansla bir bütçe belirlersiniz ve bu bütçeyi çeşitli arama motorlarının reklam platformlarında değerlendirirsiniz. Arama motorlarındaki reklamın çeşitleri çok çok fazla. Örneğin Google bir arama yaptığınız çıkan sonuçlarından üst alanda 4 satır alt alanda 3 satır ücretli reklamların yayınlandığı sonuçlardır. Kenarında küçük bir şekilde reklam yazar. Bu bölümler daha çok ücret ödeyenin daha yukarıda çıkması esasıyla çalışır. Genellikle tıklama başı olarak fiyatlandırılır. Sizlerde reklamı verirken bir çok kriter belirleyebilirsiniz. İşte bu işlemler için bir ajans ile çalışmak gerekir.

Amatör olarak kendiniz reklam verip sonuçlar alsanız bile verdiğiniz parayla daha fazla sonuç almanın sırrı bu işi profesyonel olarak yapan ajanslardadır. Bu yüzden kendi başınıza profesyonel reklamlar vermeniz çok mümkün değil.

Arama motoru reklamları ile ilgili bilgi almak veya hizmet almak için bana ulaşabilirsiniz.

[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: sem, search engine management, arama motoru yönetimi, arama motoru, google, yandex, bing, reklam, marketing