Menü

Web Sitesinde SEO Çalışmasının Önemi facebook paylaş Web Sitesinde SEO Çalışmasının Önemi twitter paylaş Web Sitesinde SEO Çalışmasının Önemi google plus paylaş Web Sitesinde SEO Çalışmasının Önemi linkedin paylaş
15.05.2020
Cuma


Web Sitesinde SEO Çalışmasının Önemi


Web Sitesinde SEO Çalışmasının Önemi

SEO İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçesi Arama Motoru Yönetimi anlamına geliyor. Adından da az çok anlaşılacağı gibi web sitenizin arama motorlarındaki yönetiminin yapılması işine verilen kısaltma isimdir.

Çok çok karmaşaya izin vermeden yüzeysel olarak anlatmaya çalışacağım 😊 SEO çalışması nerede yapılır? Hani Google da bir şeyler ararsınız ve çıkan sonuçlardan en üstteki reklamları geçip, akabinde gelen sonuçlara tıklarsınız… İşte o alanda sizin web siteniz için yapılan çalışmadır. Yani web sitenizin reklamsız alanda üst sıralara çıkarılması işidir.

Evet SEO nun anlamını ilk kez okuyorsanız şu anda aklınızda… Ya ben reklamları geçip reklamsız olanları tıklıyordum onlarda bir şeklide üst sıraya çıkarılabiliyor muymuş? Sorusu geçiyor. Evet böyle bir çalışma var ve web siteniz üst sıralara çıkarılabiliyor.

En çok kullanılan arama motoru Google olduğu için daha çok Google seo çalışmaları yapılır. Tabi bildiğiniz diğer arama motorları için de SEO çalışması yapılabilir.

SEO çalışması iki ana başlıkta yapılır diyebiliriz. Web sitesi içi SEO ve web sitesi dışı SEO. Birisi siteniz ile ilgili yapılan çalışmalardır. Diğer site dışı yapılan çalışmalardır. Bunların detayına girmiyorum çok fazla detay var. SEO organik bir çalışmadır ve organik ziyaretçi çeker. Kesinlikle yapılması gereken bir çalışmadır.

Rella Ajans olarak SEO hizmeti vermekteyiz. Acaba web sitem SEO ya uyumlu mu diye sorduğunuzda da bu konuda hizmet verebiliyoruz.

Başka bir makalede görüşmek üzere.

[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: seo, search engine optimization, arama motoru, google, yandex, bing, arama motoru optimizasyonu, arama motoru yönetimi