Menü

engelli yasak sitelere giriş facebook paylaş engelli yasak sitelere giriş twitter paylaş engelli yasak sitelere giriş google plus paylaş engelli yasak sitelere giriş linkedin paylaş


engelli yasak sitelere giriş


Son zamanlarda yasaklanan işe yarar veya yaramaz sitelerin bazıları yasaklanıyor ve Türkiye'den ulaşamıyruz. Kötü birşey değil sanırım fakat bazen bu sitelere bazen girmemiz gerekiyor. Yasaklanan sitelere girmenin birçok yolu var fakat ben size iki tanesinden bahsedicem yani daha çok kullandıklarımdan bahsedicem.

1. Yöntem   DNS adreslerinin değiştirilmesi

Bu yöntem biraz uzundur. Nasıl yapılıyor diyorsanız. Öncelikle AĞ BAĞLANTILARINA giriyoruz. İnternete bağlandığınız ağ bağlantısına sağ tıklayıp özelliklerine giriyoruz. Açılan pencerede TCP/IP bölümünü çift tıklayıp özelliklerini açıyoruz. Geldik DNS adresini değiştireceğimiz kısıma. Alt kısımda bulunan AŞAĞIDAKİ DNS SUNUCU ADRESLERİNİ KULLAN seçeneğini etkin hale getirip gerekli yerlere

4 . 2 . 2 . 1
4 . 2 . 2 . 2


DNS adreslerini yazıyoruz. Tüm pencereleri olumlu cevaplarla kapatıp işlemimizi tamamlıyoruz. Artık istediğiniz siteye girebilirsiniz.

2. Yöntem Yönlendirici Siteler Kullanmak

Bazı siteler kendi siteleri üzerinden yönlendirme yaparak yasak olan sitelere giriş olanağı sağlamaktadır. Bu siteleri kullanarakda istediğimiz sitelere giriş yapabiliriz. Ben bir adet örnek vereceğim. Daha fazlasına ihtiyacınız olursa google amca ile halledebilirsiniz.

Site : http://www.ctunnel.com/

Siteye girdikten sonra alt kısımda ki link penceresine sitenin linkini yazıp BEGIN BROWSING butonunu tıklamanız yeterli.

Güncelleme: Eğer youtube.com a girmek istiyorsanız BURAYI TIKLAYARAK yeni makalemden gerekli adresi öğrenebilirsiniz.


Kolay Gelsin…

[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: yasak sitelere giriş, yasak sitelere giris, engelli yasak sitelere giriş, yasak sitelere giris, telekomun yasakladığı sitelere giriş

Yazan: Can
Yorum: Çok işe yarardı bap ;)
Yazan: Banki
Yorum: thanxxx
Yazan: sensiznist
Yorum: Gerçekten işe yaradı fakat lakin firefoxda işe yaramıyor :S
Yazan: Aybar DUMLU
Yorum: Evet arkadaşım firefoxda bazen çalışmayabiliyor.
Yazan: Mustafa Yılmaz
Yorum: yasaklı sitelere giriş için web proxy kullanıyorum. Ktunnel'in oynatmadığı videoyu bile http://www.proxtik.com oynatıyor.
Yazan: grafix
Yorum: DNS cok iyi cok teşükkürler…
Yazan: Aybar DUMLU
Yorum: Birşey değil
Yazan: ahmet
Yorum: çok teşekürler
Yazan: emre
Yorum: ıyı olmus fena degıl
Yazan: hakan uslu
Yorum: Buyrun link. [engellendi]
Yazan: koray6774
Yorum: Helal sana kardesim.Çok tesekkürler.
Yazan: ByTh3M3rt
Yorum: Süper Brawor Tbrkler
Yazan: ali
Yorum: offf  ya metin2 klas ı indiremiyom